O programie NG

Program już od kilkunastu lat króluje w polskim internecie.

pity 2017 ng obraz
Wersja: aktualna - autoaktualizacje

Licencja: freeware - darmowa (podatnik oraz księgowy)

Deklaracje: PIT 38, PIT 39, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 28 + dodatkowe deklaracje, załączniki

Zgodne z UPO - wysyła edeklaracje

A może PIT w przeglądarce?

Wypróbuj wersje on-line!

  • pit online ng

    PIT 2017 Format on-line

    Przyjazny interfejs wspomaga proces wypełniania deklaracji. Wyst. przeglądarka!

  • pity ng on-line

    Epity 2017 on-line

    Bez pobierania programu możesz rozliczyć swóje podatki z epitami. Wyst. przeglądarka!

Pamiętajmy, że wybór własciwego programu oraz rzetelne i dokładne wpisywanie danych przyczyni się do prawidłowo wypełnionego PITa

Pierwszym krokiem, jaki musimy zrobić, wypełniając deklarację przy użyciu programu Pit jest zgromadzenie wszelkich niezbędnych danych, podobnie jak ma to miejsce w wypadku tradycyjnego papierowego formularza np. kwota zapłaconego podatku w roku poprzednim.

Program PIT NG wiele rzeczy jest w stanie nam ułatwić, podpowiedzieć czy obliczyć, ale dokumentację musimy zgromadzić sami. Warto również przygotować sobie dane personalne - zwłaszcza numery Pesel czy Nip, one także będą nam potrzebne. Następnie musimy wybrać program Pit, którego będziemy używać, a wybór mamy ogromny, zarówno wśród aplikacji online jak i offline. Postarajmy się wybrać taki, który przeprowadzi użytkownika krok po kroku przez wypełniania formularza PIT, ułatwi to pracę zwłaszcza osobom, dla których Pit to przysłowiowa czarna magia.Nasz portal rekomenduje PITy NG.

Wypełniając rubryczki w programie komputerowym róbmy to rzetelnie i ściśle trzymajmy się danych, które posiadamy. Nie wpisujemy czegoś, czego nie jesteśmy pewni, w takim wypadku lepiej jest przeczytać "pomoc" programu lub poszukać informacji w internecie niż narazić się na późniejszą konieczność składania korekty do zeznania. Tylko postępując rozważnie i ściśle kierując się wskazówkami programu uzyskamy zadowalający wynik. Wypełnianie Pita przy użyciu programu komputerowego ma jeszcze jedną przewagę nad tradycyjną papierową deklaracją. Pita elektronicznego możemy w bardzo łatwy i szybki sposób dostarczyć do Urzędu Skarbowego za pomocą internetu, nie ponosząc żadnych kosztów tej operacji. Oczywiście mamy również możliwość wydrukowania Pita - wybór zależy wyłącznie od nas.