O programie ng

Coroczne rozliczanie deklaracji podatkowych przysparza nam wielu problemów. Często nie wiemy, w jakie rubryki wpisać poszczególne źródła dochodów, czy też mamy problem z obliczeniem należnych składek. Od kilku lat możemy jednak ustrzec się przed błędami w PIT-ach, dzięki programom takim jak Pity 2017 ng.

Program Pity 2017 ng jest profesjonalnym narzędziem służącym do łatwiejszego rozliczania deklaracji podatkowych. Jest to program darmowy i dostępny dla wszystkich internautów. Aby móc z niego korzystać, wystarczy pobrać go ze strony i zainstalować na komputerze. Następnie można przystąpić do wypełniania deklaracji PIT.

Wypełnianie deklaracji podatkowej rozpoczyna się od stworzenia w programie konta podatnika oraz ewentualnego konta współmałżonka, jeśli małżeństwo chce rozliczyć się z fiskusem wspólnie. Utworzenie takiego konta polega na podaniu danych osobowych m.in.: imienia i nazwiska, numeru PESEL, adresu oraz na wskazaniu odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Kolejnym krokiem jest podanie wszystkich źródeł dochodów oraz ich wysokości, a także sumy składek na ubezpieczenia. Nie musimy przy tym nic liczyć ani szukać odpowiednich rubryk w deklaracji, gdyż program samodzielnie dokona koniecznych obliczeń i wstawi wyniki do właściwych miejsc na deklaracji. Program wybierze także druk, który jest przeznaczony dla rozliczania osiąganych przez nas dochodów (np. PIT-36, PIT-37, PIT-28).

Dzięki programowi Pit 2017 ng można również obliczyć wysokość należnego zwrotu podatku i wypełnić deklarację PIT-0. Ponadto umożliwia on wybranie organizacji pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% naszego podatku. Ciekawą opcją jest również możliwość wydrukowania wypełnionej deklaracji, by następnie zanieść ją do Urzędu Skarbowego lub możliwość przesłania fiskusowi gotowego PIT-a drogą elektroniczną.

O programie NG

Program już od kilkunastu lat króluje w polskim internecie.

pity 2017 ng obraz
Wersja: aktualna - autoaktualizacje

Licencja: freeware - darmowa (podatnik oraz księgowy)

Deklaracje: PIT 38, PIT 39, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 28 + dodatkowe deklaracje, załączniki

Zgodne z UPO - wysyła edeklaracje

A może PIT w przeglądarce?

Wypróbuj wersje on-line!

  • pit online ng

    PIT 2017 Format on-line

    Przyjazny interfejs wspomaga proces wypełniania deklaracji. Wyst. przeglądarka!

  • pity ng on-line

    Epity 2017 on-line

    Bez pobierania programu możesz rozliczyć swóje podatki z epitami. Wyst. przeglądarka!